BILET na koncert Tomasza Zawieruchy 4.12.2021

Centrum Muzyczne Quena zaprasza na KONCERT GITAROWY Profesora Tomasza Zawieruchy oraz Tomasza Radziszewskiego!

W programie utwory:
Gaspara Sanza, Santiago de Murcii, Isaaca Albeniza, Mauro Giulianiego, Aleksandra Tansmana

Więcej szczegułów

Nowość

24,39 zł

- +

Do porównania

 
Więcej informacji
Koncert odbędzie się 4 GRUDNIA 2021 o godzinie 19.45
w Dzielnicowym Dom Kultury SM "Czechów", Jana Kiepury 5A, 20-400 Lublin.

W programie utwory:
Gaspara Sanza, Santiago de Murcii, Isaaca Albeniza, Mauro Giulianiego, Aleksandra Tansmana

Bilety* w cenie:
30 zł - normalny
20 zł - ulgowy

Tomasz Zawierucha jest absolwentem poznańskiej Akademii Muzycznej oraz weimarskiej Hochschule für Musik Franz Liszt. Mistrzami, którzy w znacznym stopniu wpłynęli na jego rozwój artystyczny byli prof. Piotr Zaleski, prof. Monika Rost oraz prof. Thomas Müller-Pering.
Lauret pierwszych nagród na renomowanych konkursach w Tokio, Antony w Paryżu czy szkockim Dundee nagrywał płyty dla wytwórni japońskich, niemieckich i brytyjskich. Jego nagrania cieszą się bardzo życzliwym przyjęciem w prasie fachowej („Excellent recording“ - włoski GuitarArt Magazine, “five star rating” - londyński The Times, „Special recommended“ - japoński The Records Geijutsu Disc Review, “his performance of the Chaconne is fascinated” - amerykański “Soundboard”).
O jego recitalu w słynnej „Tokyo Bunka-Kaikan Recital Hall“ pisał japoński magazyn „Gendai Guitar Magazine“ - „Zawierucha należy bez wątpienia do najbardziej interesujących osobowości artystycznych gitarystyki światowej“.
Tomasz Zawierucha gościł na licznych festiwalach w Polsce i za granicą m.in. Liechtensteiner Gitarrentage, Tokyo Guitar Festival, Rencontres de la Guitare Paris, Gitarren-Symposion Iserlohn czy Stuttgart International Guitar Festival. Gitarzysta jest również cenionym kameralistą, stale współpracuje z takimi artystami jak np. Thomas Müller-Pering, Piotr Lato czy Emile Cantor.
Artysta prowadził kursy mistrzowskie i wykłady na polskich akademiach muzycznych m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie jak i na uczelniach zagranicznych University of Strathclyde, Wieleńska Akademia Muzyczna, Hochschule für Musik Stuttgart, Hochschule für Musik Detmold, Hochschule für Künste Bremen.
Tomasz Zawierucha obok działalności artystycznej jest również wziętym pedagogiem. W swojej karierze akademickiej prowadził on klasy gitary na uczelniach w Weimarze i Feldkirch (A). Od 2006 - 2018 współpracował z Royal Conservatoire of Scotland w Glasgow początkowo jako associate professor później jako visiting artist. Z dniem 01. października 2014 został on powołany na stanowisko profesora gitary i kierownika katedry instrumentów szarpanych w renomowanym Folkwang Universität der Künste w Essen, Niemcy.

Tomasz Radziszewski
urodzony w Nowej Soli rozpoczął edukację muzyczną w wieku siedmiu lat tamże. Po ukończeniu PSM I stopnia w klasie gitary Elżbiety Cichockiej kontynuował naukę w PSM II stopnia w Zielonej Górze pod kierunkiem mgra Jarosława Lewandowskiego. Ukończył studia I stopnia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Piotra Zaleskiego, a obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem Ryszarda Bałauszko i Mateusza Kowalskiego.
Artysta od najmłodszych lat brał udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywając liczne laury, a w sumie stając na podium ponad 30 konkursów w kategoriach solowych i kameralnych. Najważniejszym osiągnięciem konkursowym dotychczas okazała się I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Tallinie (Estonia), której częścią była przynależność prestiżowej grupy artystów EuroStrings Artists. W związku z nagrodą Tomasz był zapraszany na największe europejskie festiwale jako solista, kameralista i pedagog. Występował w wielu krajach Europy: w Holandii, Finlandii, Estonii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Hiszpanii, Niemczech, Anglii, Austrii i we Włoszech.
Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Wrocław, Tomasz Radziszewski nagrał swoją pierwszą płytę, która została wydana w maju 2020 roku przez QBK Records. Tytuł albumu to „Guitar Portrait” i jest on rzeczywiście - portretem gitary, pokazującym jej oblicza w muzyce od renesansu, aż po wiek XX, utwory zarówno solowe, jak i z towarzyszeniem fortepianu, czy zespołu barokowego. Wreszcie od tych nieznanych, jak dawne tańce Praetoriusa, do pereł światowych muzyki gitarowej, jak Concierto de Aranjuez - jedno z największych arcydzieł w literaturze gitarowej.
Gitarzysta występował także jako solista z orkiestrami: ADDA Sinfonica (Hiszpania), Sound Factory Orchestra,
Orkiestrą Symfoniczna Miasta Cottbus (Niemcy), Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej i Lubelskiej, a także Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Od 2020 roku Tomasz współtworzy Varsavia Guitar Duo wraz z Mateuszem Kowalskim, wybitnym polskim gitarzystą. Duo wykonuje premiery światowe utworów epoki klasyczno-romantycznej, muzykę polską i autorskie transkrypcje.
Tomasz działa także na polu organizacyjnym, będąc przewodniczącym Koła Artystyczno-Naukowego Gitarzystów w Akademii Muzycznej we Wrocławiu przez dwa lata (2018-2020). Organizował cykliczne koncerty - „Piątki z gitarą”, koncerty wymienne z innymi uczelniami muzycznymi (Katowice, Poznań, Gdańsk, Kraków), a także, we współpracy z władzami uczelni, dwie edycje międzynarodowej konferencji „Z gitarą przez świat”, podczas której wykładowcami byli Jesse Flowers (Australia), Marek Pasieczny (UK), Piotr Bąk (Czechy) oraz Mateusz Kowalski (UMFC w Warszawie).
Od 2019 roku, muzyk jest też studentem Wydziału Wokalnego w klasie śpiewu prof. Bogdana Makala. Wcześniej kształcił się w PSM II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego dr hab. Olgi Ksenicz. Jako śpiewak Tomasz osiągnął już swoje pierwsze sukcesy, m. in. Nagroda Specjalna za wykonanie utworu Stanisława Moniuszki w Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria 2019, a także występy na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej, Opera Nova w Bydgoszczy, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Suwalskiego Ośrodka Kultury, Teatru im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju oraz Opery Wrocławskiej.
Artysta gra na instrumentach najwyższej klasy, a są to:
- Jose Ramirez 1a, 1979 r.,
-Salvador Ibanez ~1900 r.,
-Jerome Thibouville Lamy - 1890 r. 

30 Nowość

Porównaj 0