Gitara Lutnicza Karl Heinz Roemmich 2019r

Zapytaj o cenę!

Gitara Lutnicza Karl-Heinz Roemmich

Egzemplarz w naszej ofercie to piękna gitara zbudowana z najwyższej jakości świerku alpejskiego i palisandru indyjskiego. Ręcznie kładziona politura szelakowa i oryginalne, unikatowe maszynki Fustero (Hecho en España) podkreślają przepiękny, tradycyjny hiszpański charakter.

Więcej szczegułów

Tylko Online
Roemnich 2019
Nowość

Do porównania

 
Więcej informacji

Karl Heinz Roemmich

Gitary Karl-Heinza Römmicha cechują się niezwykłą wrażliwością, przepięknym, plastycznym dźwiękiem i bardzo długim brzmieniem. Jego instrumenty są wyjątkowo przyjazne wykonawcy, mają ergonomicznie skonstruowaną szyjkę i chwytnię przez co są łatwe do grania i chętnie wybaczają drobne techniczne niedoskonałości. Wszystkie gitary Römmicha wykonane są z wyselekcjonowanego drzewa najwyższej jakości i odpowiednio długo sezonowanego. Znani gitarzyści, między innymi: Pavel Steidl, Shin-Ichi Fukuda, Xuefei Yang, József Eötvös, Artyom Dervoed, Roman Viazowskiy czy też Tomasz Zawierucha posiadają w swoich kolekcjach jego gitary.

Artysta urodził się w 1953 roku w Stuttgarcie. Mając 19 lat zbudował swoją pierwszą gitarę, dwa lata później wyjechał do Granady by uczyć się od wielkich mistrzów i poznawać hiszpańską szkołę kunsztu lutniczego. Jego mentorem był uznawany obecnie za „Padre” współczesnej szkoły hiszpańskiej Antonio Marín Montero. Źródłem jego inspiracji są również instrumenty Manuela Ramíreza, Alejandro czy też Daniela Friedericha. W Hiszpanii Karl-Heinz poszerzył również tajniki gry flamenco, jest on, co niezwykle rzadkie wśród lutników, świetnym gitarzystą i prowadził przez szereg lat swoją klasę gitary w miejskiej szkole muzycznej w Crailsheim.

Karl-Heinz mieszka w malowniczej wiosce Honhardt na południu Niemiec, od niedawna dzieli swój warsztat z synem Falko Römmichem. Jest artystą wszechstronnym, w wolnych chwilach buduje przepiękne repliki instrumentów lutników XIX-wiecznych takich jak: René François Lacôte (Paryż) czy Louis Panormo (Londyn).

 
Arkusz danych
Płyta Wierzchnia (Top)Świerk alpejski
Boczki i Płyta TylnaPalisander Indyjski
Rozmiar:650mm
PodstrunnicaHeban
Kolor:Naturalny
WykończeniePolitura
Szerokość siodełka52mm
Typ instrumentuKlasyczny, tradycyjny
Ożyłkowanie (binding)Palisander
Klucze (maszynki)Fustero (hiszpańskie ręcznie robione)
Strunyd'Addario ej46 ProArte

7 Nowość

Porównaj 0