Centrum Muzyczne Quena zaprasza na warsztaty gitarowe z Panem profesorem Tomaszem Zawieruchą.

Centrum Muzyczne Quena zaprasza na warsztaty gitarowe z Panem profesorem Tomaszem Zawieruchą.

Miejsce:
Dzielnicowym Domu Kultury SM Czechów,
ul. Kiepury 5A, Lublin

Koszt warsztatów:
lekcja indywidualna 45minut - 100 zł
lekcja indywidualna 30 minut - 70 zł

Zapisy oraz informacje:
Sklep Muzyczny Quena (Lublin, ul. Kiepury 5B)
tel. 81 721-19-65
e-mail: biuro@quena.pl
 
Zapraszamy również na koncert Pana prof. Tomasz Zawieruchy, który odbędzie się 2.12.2019 roku o godz. 19.00 w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego
w Lublinie (ul. Narutowicza 32a).

Tomasz Zawierucha jest absolwentem poznańskiej Akademii Muzycznej oraz weimarskiej Hochschule für Musik Franz Liszt. Mistrzami, którzy w znacznym stopniu wpłynęli na jego rozwój artystyczny byli prof. Piotr Zaleski, prof. Monika Rost oraz prof. Thomas Müller-Pering.  

Lauret pierwszych nagród na renomowanych konkursach w Tokio, Antony w Paryżu czy szkockim Dundee nagrywał płyty dla wytwórni japońskich, niemieckich i brytyjskich. Jego nagrania cieszą się bardzo życzliwym przyjęciem w prasie fachowej („Excellent recording“ - włoski GuitarArt Magazine, “five star rating” - londyński The Times, „Special recommended“ - japoński The Records Geijutsu Disc Review, “his performance of the Chaconne is fascinated” - amerykański “Soundboard”).

O jego recitalu w słynnej „Tokyo Bunka-Kaikan Recital Hall“ pisał japoński magazyn „Gendai Guitar Magazine“ - „Zawierucha należy bez wątpienia do najbardziej interesujących osobowości artystycznych gitarystyki światowej“.

Tomasz Zawierucha gościł na licznych festiwalach w Polsce i za granicą m.in. Liechtensteiner Gitarrentage, Tokyo Guitar Festival, Rencontres de la Guitare Paris, Gitarren-Symposion Iserlohn czy Stuttgart International Guitar Festival. Gitarzysta jest również cenionym kameralistą, stale współpracuje z takimi artystami jak np. Thomas Müller-Pering, Piotr Lato czy Emile Cantor.

Artysta prowadził kursy mistrzowskie i wykłady na  polskich akademiach muzycznych m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie jak i na uczelniach zagranicznych University of Strathclyde, Wieleńska Akademia Muzyczna, Hochschule für Musik Stuttgart, Hochschule für Musik Detmold, Hochschule für Künste Bremen.

Tomasz Zawierucha obok działalności artystycznej jest również wziętym pedagogiem. W swojej karierze akademickiej prowadził on klasy gitary na uczelniach w Weimarze i Feldkirch (A). Od 2006 - 2018 współpracował z Royal Conservatoire of Scotland w Glasgow początkowo jako associate professor później jako visiting artist. Z dniem 01. października 2014 został on powołany na stanowisko profesora gitary i kierownika katedry instrumentów szarpanych w  renomowanym Folkwang Universität der Künste w Essen, Niemcy.

Opublikowane 2019-11-15 Home, Wydarzenia, Nauka Gry na instrumentach... 0

Zostaw komentarzLeave a Reply

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.
Porównaj 0
Wstecz