WARSZTATY GITAROWE Z PANEM PROFESOREM TOMASZEM ZAWIERUCHĄ

WARSZTATY GITAROWE Z PANEM PROFESOREM TOMASZEM ZAWIERUCHĄ

Terminy:
3 grudnia 2021 - od godz. 15.00 do 19.45
4 grudnia 2021 - od godz. 9.00 do 13.45
Miejsce:
Dzielnicowym Domu Kultury SM Czechów,
ul. Kiepury 5A, Lublin
Koszt warsztatów:
lekcja indywidualna 45 minut - 100 zł
Zapraszamy do udziału w warsztatach również w roli obserwatora! ????
Obowiązują bezpłatne wejściówki!
Zapisy oraz informacje:
Sklep Muzyczny Quena (Lublin, ul. Kiepury 5B)
tel. 81 721-19-65
e-mail: biuro@quena.pl
Zapraszamy również na koncert Pana prof. Tomasz Zawieruchy, który odbędzie się 4 grudnia 2021 roku o godz. 19.45 w Dzielnicowym Domu Kultury SM "Czechów", Jana Kiepury 5A, 20-400 Lublin.
Tomasz Zawierucha jest absolwentem poznańskiej Akademii Muzycznej oraz weimarskiej Hochschule für Musik Franz Liszt. Mistrzami, którzy w znacznym stopniu wpłynęli na jego rozwój artystyczny byli prof. Piotr Zaleski, prof. Monika Rost oraz prof. Thomas Müller-Pering.
Lauret pierwszych nagród na renomowanych konkursach w Tokio, Antony w Paryżu czy szkockim Dundee nagrywał płyty dla wytwórni japońskich, niemieckich i brytyjskich. Jego nagrania cieszą się bardzo życzliwym przyjęciem w prasie fachowej („Excellent recording“ - włoski GuitarArt Magazine, “five star rating” - londyński The Times, „Special recommended“ - japoński The Records Geijutsu Disc Review, “his performance of the Chaconne is fascinated” - amerykański “Soundboard”).
O jego recitalu w słynnej „Tokyo Bunka-Kaikan Recital Hall“ pisał japoński magazyn „Gendai Guitar Magazine“ - „Zawierucha należy bez wątpienia do najbardziej interesujących osobowości artystycznych gitarystyki światowej“.
Tomasz Zawierucha gościł na licznych festiwalach w Polsce i za granicą m.in. Liechtensteiner Gitarrentage, Tokyo Guitar Festival, Rencontres de la Guitare Paris, Gitarren-Symposion Iserlohn czy Stuttgart International Guitar Festival. Gitarzysta jest również cenionym kameralistą, stale współpracuje z takimi artystami jak np. Thomas Müller-Pering, Piotr Lato czy Emile Cantor.
Artysta prowadził kursy mistrzowskie i wykłady na polskich akademiach muzycznych m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie jak i na uczelniach zagranicznych University of Strathclyde, Wieleńska Akademia Muzyczna, Hochschule für Musik Stuttgart, Hochschule für Musik Detmold, Hochschule für Künste Bremen.
Tomasz Zawierucha obok działalności artystycznej jest również wziętym pedagogiem. W swojej karierze akademickiej prowadził on klasy gitary na uczelniach w Weimarze i Feldkirch (A). Od 2006 - 2018 współpracował z Royal Conservatoire of Scotland w Glasgow początkowo jako associate professor później jako visiting artist. Z dniem 01. października 2014 został on powołany na stanowisko profesora gitary i kierownika katedry instrumentów szarpanych w renomowanym Folkwang Universität der Künste w Essen, Niemcy.
Opublikowane 2021-11-17 Home, Wydarzenia 0

Zostaw komentarzLeave a Reply

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.
Porównaj 0
Wstecz
Dalej